Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Cena

Cena

 • 6,00 zł - 7,00 zł

Ptaki

Ptaki

Podkategorie

 • Akcesoria
 • Duże papużki
  Papużki duże zazwyczaj klasyfikuje się zgodnie z kontynentem, z którego się wywodzą. Istnieją duże papużki australijskie, południowoamerykańskie oraz azjatyckie. Pomimo mniejszej wielkości do grupy papużek dużych zaliczamy również nierozłączki, łąkówki, czy też stokóweczki, wróbliczki i barwinki. Podstawową karmą tych ptaków jest zbilansowana mieszanka dla dużych papużek zawierająca również pewną ilość większych zbóż, takich jak słonecznik, kardi lub gryka. Najlepiej znaną i powszechnie hodowaną przedstawicielką australijskich papużek dużych jest prawdopodobnie nimfa. Innymi popularnymi papugami tej grupy są rozelle, madrolotki, księżniczka wspaniała, księżniczka tarczowa... Hodowcy uwielbiają tę grupę ptaków z uwagi na jej wielką różnorodność typów i ogromną paletę kolorystyczną. Większość papużek południowoamerykańskich należy do rodzaju Aratinga, Pyrrhura i Brotogeris. Ptaki te nie są tak kolorowe jak papugi australijskie za wyjątkiem wspaniale wybarwionej konury słonecznej oraz konury złotej. Cechą niekorzystną jest fakt, że są to ptaki hałaśliwe. Z tego powodu nie zawsze są one lubiane przez hodowców. Jednakże ptaki żywione z ręki zawsze mogą stać się miłym aczkolwiek niewątpliwie wymagającymi ptakami domowymi. Wśród azjatyckich papużek dużych najważniejszym rodzajem są aleksandretty z aleksandrettą obrożną jako głównym przedstawicielem. Obecnie istnieje wiele odmian kolorystycznych tego ptaka. Aleksandretty są ptakami szczupłymi o długich ogonach. U wielu przedstawicieli tego rodzaju istnieje bardzo wyraźne zróżnicowanie pomiędzy samcami i samicami. Na przykład głowa samca aleksandretty śliwogłowej jest wspaniale purpurowo-fioletowa podczas gdy samiczka ma głowę matowo szarą. Najszerzej znanymi odmianami nierozłączek są Agapornis roseicolli, A. personata i A. fisheri. wszystkie nierozłączki wywodzą się z Afryki. Większość z nich jest już udomowiona od dawna i istnieje wiele ich odmian kolorystycznych. Nazywane są nierozłączkami ponieważ nie dają się odłączyć od swojego partnera. Nierozłączki są często karmione z ręki przez co stają się bardzo kochanymi i łagodnymi ptakami domowymi. Łąkówki są małymi (15 cm), łagodnymi i barwnymi papugami z Australii. Do rodzaju tego wchodzi łąkówka turkusowa, łąkówka wspaniała, łąkówka modrobrewa i łąkówka liliowa. Te gatunki ptaków występują w różnym ubarwieniu. Takie gatunki jak wróbliczki, stokóweczki czy barwinki – małe, krępe papugi o krótkich ogonach, są małymi, bardzo miłymi ptakami, lecz jednocześnie bardzo agresywnymi dla innych ptaków. Z tego względu zawsze należy je trzymać parami, a młode należy odseparowywać w stosownym czasie. Najszerzej znanym przedstawicielem tej grupy papug jest wróbliczka zielonolica. Istnieją różne mutacje barwne tej rasy. Innymi przedstawicielami tej grupy jest również wróbliczka modrobrewa i wróbliczka żółtolica.
 • Gołębie
  Nowoczesny sport gołębiarski oznacza znacznie więcej niż po prostu utrzymywanie pewnej liczby gołębi. Sukces w tym sporcie można porównać do łańcucha, w którym znaczenie ma każde ogniwo. Jednym z tych ogniw jest pokarm. Pokarm określa ogólne zdrowie i może doprowadzić gołębie do szczytowej dla nich formy. Lub też, jak mawia wielu miłośników gołębi: właściwy pokarm jest i pozostanie sztuką... Versele-Laga od zawsze wyznaczała trendy w zakresie właściwego odżywiania. Versele-Laga dostarcza na rynek najwyższej jakości mieszanki, dostosowane do wymagań każdego z entuzjastów. Cała nasza działalność oparta jest na badaniach naukowych. Logiczne jest zatem, że miliony miłośników gołębi w ponad 75-tu krajach udzieliło Versele-Laga swego kredytu zaufania.
 • Jedzenie
 • Kanarki
  Kanarki są ciągle ptakami najczęściej utrzymywanymi i rozmnażanymi w niewoli. Kanarki można podzielić na trzy główne grupy: kolorowe, kształtne oraz śpiewające. Podstawową karmą dla tych ptaków jest dobrze zbilansowana mieszanka nasion, optymalnie gdy dostosowana do pory roku, rasy oraz temperamentu ptaka. Istnieją kanarki kolorowe o podstawowym żółtym, czerwonym lub białym umaszczeniu. Kanarek żółty jest bardzo popularnym ptakiem trzymanym w klatkach i wolierach. Samce są często hodowane dla ich śpiewu. Dodatek czerwonego pigmentu opartego na kantaksantynie do miękkiego pokarmu i/lub do wody pitnej wzmacnia naturalną barwę kanarka czerwonego. Oprócz umaszczenia podstawowego kanarki mogą posiadać czarne lub brązowe melaninowe wypigmentowanie opierzenia. Ilość oraz położenie owych przebarwień na piórach określa kolor ostateczny kanarka: brązowy, izabelowaty, phaeo, pastelowy, agatowy, opalowy, topazowy, tzw. satynety, eumo... Kombinacja jednego lub większej liczby tych czynników może skutkować setkami rozmaitych umaszczeń pojawiającymi się na rozmaitych wystawach i u wyspecjalizowanych hodowców. Na przykład kanarek zielony w rzeczywistości jest kombinacją podstawowego koloru żółtego oraz czysto czarnego nalotu melaninowego. Dla kanarków kształtnych kształt i upierzenie są ważniejsze od samej maści. Formy mogą się znacznie różnić od siebie: od ogromnych (Yorkshire, Norwich...) po maleńkie (Five Fancy, Raza Española...) lub garbate (Belgian fancy, Japan Hoso, Munchener...). Do tej grupy można zaliczyć wszystkie rasy o specjalnym opierzeniu: z opierzeniem kędzierzawym (Parisian Frill oraz Northern Dutch Frill, Giboso Español, Gibber Italicus, Fiorino...), koroniaste (Gloster 'Corona' i 'Consort', Crested, Lancashire, itd.). Istnieją standardy każdego typu które każdy stara się jak najściślej spełnić w swojej hodowli. Kolor oraz kształt są drugorzędne dla kanarków śpiewających. Ważną cechą tych ptaków jest ich śpiew. Istnieją różne typy kanarków śpiewających: np. herceński, belgijski wodnotokowy lub Malinois, śpiewający hiszpański (Timbrador)... Jakość śpiewu każdego osobnego ptaka jest weryfikowana na konkursach śpiewu.
 • Papugi
  Papugi duże można podzielić na kilka grup: papugi afrykańskie z najsławniejszymi papugami żako; amazonki, których szara barwa podstawowa zazwyczaj łączy się z innymi wspaniałymi kolorami; kakadu, które prawie zawsze mają przykuwający uwagę czub; ary – o bardzo spektakularnym wyglądzie z uwagi na swoją wielkość i mocny dziób. Podstawową karmą dla tych ptaków jest mieszanka zbóż, dostosowana do potrzeb tych konkretnie gatunków. Dodatkowo lubią one jeść orzechy oraz nie pogardzą z rzadka kawałkiem owocu lub warzywami. Afrykańska papuga żako jest prawdopodobnie najsłynniejszą ze wszystkich papug. Prawdopodobną przyczyną tej popularności są jej zdolności mimiczne oraz fakt, że żako są bardzo gadatliwe. Współcześnie rasę tę zazwyczaj karmi się z ręki, co czyni z niej miłego, idealnego ptaka domowego. Amazonki są papugami pochodzącymi z Ameryki Środkowej i Południowej. To głownie ptaki zielone, o głowach żółtych, niebieskich lub czerwonych, w zależności od gatunku. Mają one bardzo dobre zdolności naśladowcze. Niektóre gatunki tego rodzaju, jak amazonki niebieskoczelne, czy amazonki żółtoczelne mogą być ręcznie odchowywane, dzięki czemu gdy podrosną stają się bardzo dobrze oswojonymi i miłymi ptakami domowymi. Piony są blisko spokrewnione z amazonkami, wywodzą się z tych samych obszarów i również mogą być dobrze wychowanymi, łagodnymi ptakami domowymi. Kakadu pochodzą z Australii i otaczających ją wysp. Główną cechą kakadu jest czub, który ptaki te umieją stawiać w odpowiednich momentach. Większość ma przeważające białe opierzenie, czasem kombinowane z żółtym lub różowym, jak u różnych kakadu żółtoczubych i u kakadu moluckiej. Istnieje kilka bardzo rzadkich odmian czarnych kakadu, które zazwyczaj spotkać można jedynie w ogrodach zoologicznych lub u wyspecjalizowanych hodowców. Pod względem wielkości różne gatunki kakadu znacznie się od siebie różnią, mierząc od 30 do 70 cm. Ary możemy podzielić na ary mniejsze i ary większe. Pochodzą wyłącznie z Ameryki Południowej. Do tej grupy zalicza się największa papuga na świecie: ara hiacyntowa, która rośnie do 1 m długości. Mniejsze ary nie są tak kolorystycznie atrakcyjne z uwagi na swoje dominujące zielone ubarwienie. Wspaniałe barwy większych ar są zawsze przepiękne. Jedynie ptaki ręcznie odchowywane nadają się do zostania ptakami domowymi, jednakże należy im udostępnić wystarczająco dużo przestrzeni i swobody ruchu. Z grupy innych papug lora wielka jest szczególnie ulubiona przez hodowców. U tych wspaniałych ptaków samica ma piękniejsze opierzenie od samca, odwrotnie niż zazwyczaj ma miejsce u ptaków. Czasami mogą one być trochę zbyt głośne. Popularne są także różne papugi afrykańskie, jak afrykanka kongijska, czy afrykanka ognistobrzucha. Kapturnice, caigue, afrykanki zielonorzytne, papugi Kea... są głównie trzymane przez ekspertów.
 • Papużki faliste
  Papużki faliste są najukochańszymi ptakami ozdobnymi w domu, a także ptakami często trzymanymi w wolierach. Rozróżnia się zwykłe papużki oraz większe papużki wystawowe. Zasadniczym pokarmem dla tej grupy ptaków jest mieszanka nasion odpowiednio dostosowana do ich potrzeb.
 • Pielęgnacja
 • Ptaki owoco- i owadożerne
  Większość ptaków owocożernych wywodzi się z cieplejszych stref klimatycznych. Ptaki te żywią się głównie owocami i warzywami. Bardzo ważne jest by dieta ptaków owocożernych cechowała się niską zawartością żelaza. Tukany, turaki, gwarki, dzioborgi, muszkatele, jemiołuszki, bilbile, drozdy, szpaki, sójki... Wiele z nich nie tylko żywi się owocami, lecz w sezonie lęgowym spożywa również pokaźną ilość owadów. Ptakom tym należy zapewnić dietę o niskiej zawartości żelaza dla zapewnienia zdrowia oraz aby zapobiec nagromadzaniu się żelaza w wątrobie. Idealną dietą jest odpowiednio dostosowany granulat o niskiej zawartości żelaza uzupełniany kawałkami świeżych owoców. Ptaki owadożerne występują na wszystkich kontynentach. Ptaki te głównie żywią się owadami i ich zapotrzebowanie na owady z pewnością jest bardzo duże w okresie odchowu młodych. Słowiki, sikory, pliszki, skowronki, niltawy, drozdy, zieleniki, ptaki pająkożerne, kurtaczki... Eksperci trzymają i rozmnażają setki różnych gatunków ptaków owadożernych. Ptakom tym, których naturalny pokarm głównie składa się z owadów, podaje się dzienną porcję żywych owadów. Jednakże nie wystarczałoby to do utrzymania ich w dobrej kondycji. Krytyczny jest specjalny granulat jako karma podstawowa...
 • Ptaki tropikalne
  Ptaki tropikalne wywodzą się z obszarów cieplejszego klimatu. Największą grupę stanowią łuszczaki wywodzące się z Australii (zeberka, amadyna wspaniała...) oraz z Afryki (astryldy...). Większość z nich jest ziarnojadami żywiącymi się na wolności wszelakimi dojrzałymi i niedojrzałymi nasionami roślin trawiastych. Dzięki temu również względnie łatwo można je utrzymywać na dobrze zbilansowanej mieszance nasion jako pokarmie zasadniczym. Dla mniejszych łuszczaków powinno się stosować specjalną mieszankę opartą na bardzo drobnych nasionach prosa. Łuszczaki australijskie są ptakami egzotycznymi pochodzącymi z Australii i otaczających ją wysp tropikalnych. Najszerzej znanymi przedstawicielami tej grupy są amadyny wspaniałe i zeberki. Współcześnie rozmnaża się również niektóre gatunki bez dogrzewania. Jednakże większość hodowców woli ogrzewać woliery, co z pewnością procentuje podczas pierzenia. Łuszczaki afrykańskie są ptakami egzotycznymi pochodzącymi z Afryki. Nie są tak dobrze znane jak łuszczaki australijskie lecz z pewnością są równie pięknie ubarwione: motyliki, amarantki, astryldy złotolice... Do utrzymania i rozmnażania tych ptaków niezbędna jest woliera podgrzewana. Wszystkie ptaki egzotyczne nie należące do rodziny łuszczaków klasyfikowane są jako inne ptaki tropikalne. Gównie mamy ty na myśli ptaki z odległych kultur, jak ryżowiec timorski, czy ryżowiec siwy. Dodatkowo istnieją liczne inne rodziny jak wikłaczowate, wdówki, kardynały, drzymy...
 • Turkawki
  Turkawki są jedną z najpopularniejszych ras gołębi w naszych wolierach. Ptaki te są od stuleci udomowione. Nie stanowią one jakiegoś unikalnego gatunku. Wywodząc się od turkawek pólnocno-afrykańskich były one później wielokrotnie krzyżowane z wieloma innymi odmianami turkawek w tym również z sierpówką. Są one łagodnymi mieszkańcami wolier i często są wykorzystywane w charakterze przybranych rodziców dla innych, trudniejszych w hodowli egzotycznych ras gołębi. Gołębie te występują dosłownie w dziesiątkach różnych umaszczeń i odcieni barwnych.
 • Wróblowate
  Do wróblowatych pomiędzy innymi zaliczmy wszystkie ziarnojady których środowiskiem zasadniczo jest półkula północna. Tym niemniej do grupy tej zaliczyć można czyże południowoamerykańskie oraz liczne inne ziarnojady, zamieszkujące od biegunów po równik. Wróblowe odżywiają się głównie nasionami, lecz potrzebują dużo owadów dla wychowania potomstwa. W niewoli najlepsze rezultaty osiąga się żywiąc je specjalistycznymi mieszankami nasion. W grupie ptaków w typie czyża bardzo popularnym i najczęściej hodowanym jest czyżyk i czeczotka z ich licznymi odmianami barwnymi. Również pięknymi ptakami w wolierach są liczne czyże południowoamerykańskie, jak czyż czarny, czyż czerwony czy też czyż kapturowy... Dla utrzymania tych ptaków w dobrej kondycji muszą one dostawać odpowiednio dostosowaną mieszankę dla czyży. Najpopularniejszymi przedstawicielami ptaków w typie zięby są niewątpliwie wspaniale ubarwione gile i szczygły. Jednakże w wolierach spotyka się także często inne rodzaje, jak zięby, makolągwy, dziwonie i wszelkie odmiany dzwońców. Wszystkie te ptaki powinny być żywione odpowiednio dostosowaną mieszanką zbóż, wzbogacaną o liczne nasiona dzikie, takie jak nasiona tymotki, ostu, wiesiołka, cykorii czy też babki zwyczajnej... Z uwagi na nerwowy charakter trznadle i wróble są rzadziej trzymane w wolierach. Jednakże dla doświadczonych entuzjastów wyzwaniem będzie hodowla właśnie tych, trudniejszych w utrzymaniu rodzajów ptaków. Wróble domowe, mazurki, trznadle, potrzosy... obok dostosowanej mieszanki nasion spożywają także hojną ilość owadów. Wśród krzyżodziobów krzyżodziób świerkowy, krzyżodziób sosnowy, krzyżodziób dwupręgowy oraz łuskowiec (pine grosbeak) zawdzięczają nazwę swemu dziobowi. Jest on maksymalnie dostosowany do sięgania po ich ulubiony pokarm, którym są nasiona sosny z szyszek. Oczywiście typowa karma dla tych ras także będzie zawierać bogactwo nasion ze wszelkich drzew iglastych.
 • Dzikie Ptaki

  Dzikie Ptaki

 • Papugi & Kakadu

  Papugi & Kakadu

 • Papużki nierozłączki

  Papużki nierozłączki

Jest 18 produktów.

Pokazano 1-12 z 18 pozycji

Aktywne filtry